Gabinet Psychoterapii Integratywnej
Strona główna Psychoterapia O mnie Kontakt Cennik Linki
Oferta szkoleń i warsztatów naszej firmy, kierowana jest do pracowników instytucji, prywatnych firm, pracowników oświaty i pracowników medycznych.

Terminy i ceny dla firm (czy osób indywidualnych) ustalane sa indywidualnie. 
Opłata za warsztaty obejmuje również materiały dydaktyczne, przerwę kawową w trakcie trwania zajęć.
Każdy uczestnik szkolenia otrzymuje dyplom.


OFERTA

Zaburzenia emocjonalne dzieci i młodzieży - diagnoza i postępowanie
Reforma systemu oświaty w Polsce spowodowała rozłam etapów edukacji, co często wiąże się z podejmowaniem przez młodzież większego wysiłku, przemęczenia i stresu. Zbyt krótki okres edukacji na jednym szczeblu oraz zmiana szkoły powodują trudności adaptacyjne. Niestety szkoła jest miejscem, w którym nawet najmniejsze trudności stanowią czynnik inicjujący występowanie specyficznych zaburzeń emocjonalnych uczniów: depresyjnych, lękowych, jedzenia, snu, zaburzeń zachowania. Przeoczenie lub ignorowanie tych zaburzeń prowadzi do ich rozwoju, a w konsekwencji szkodzi uczniowi, rodzinie, a także nauczycielom - którzy, będąc już zmęczeni, podejmują kolejne wysiłki w celu organizacji nauczania dla ucznia z problemem.
Dzięki szkoleniu nauczyciele moga nauczyć się szybkiego rozpoznania zaburzeń emocjonalnych oraz zaplanować działania, które należy podjąć by pomóc dziecku i rodzinie.

Zorganizujemy dla Państwa (nauczycieli, rodziców, uczniów) rozszerzone szkolenia z poszczególnych zaburzeń - depresja, samobójstwa, zaburzenia lękowe, anoreksja i bulimia, zaburzenia snu, i inne...
Możliwe jest zorganizowanie szkolenia podczas posiedzenia rady pedagogicznej, zebrania z rodzicami, spotkań z uczniami lub inne preferowane przez Państwa formy na tematy związne z funkcjonowaniem i zdrowiem psychicznym, psychologią czy pomoca psychologiczną.

Grupa - mechanizmy, rozwój i utrzymanie więzi
Poznanie struktur oraz procesów zachodzących w grupach pozwala na wczesne dostrzeganie trudności występujących w grupie, unikanie konfliktów i ich skutków. Dzięki praktycznym wskazówkom możliwe jest utrzymanie współpracy, dyscypliny i jednocześnie bliskich więzi. Szkolenie dostarcza wiedzę i rozwija bezcene umiejętności nauczyciela, a także osób na stanowiskach kierowniczych.

Warsztaty interpersonalne oraz warsztaty integracyjne
W każdej grupie formalnej, takiej jak kadra firmy (także nieformalnej) dochodzi do napięć i zgrzytów. Tłumione czy jawne konflikty wpływają negatywnie na współpracę, motywację do pracy, a przez to obniżają efektywność pracowników i całej firmy.
Warsztat interpersonalny czy integracyjny pomaga "oczyszczać" atmosferę, poprawiać i rozwijać relacje, budować więzi.


Warsztaty relaksacyjne

Bez względu na to, czy podejmujemy wysiłek fizyczny, czy psychiczy, nasza praca bywa stresująca, obciążjąca. Nakładające się problemy rodzinne, w pracy czy po prostu stres życia codziennego powodują utratę energii, zmęczenie, niechęć, wypalenie. Nierozładowany stres często zatrzymuje się w naszym ciele i skutecznie nasila występowanie chorób układu krążenia, czy układu pokarmowego. Bezskutecznie próbujemy stres zajadać, zapijac lub jeszcze gorzej -wyładowywać na członków rodziny. Warsztat relaksacyjny pozwala nauczyć się prostych metod radzenia sobie ze stresem na co dzień, w domu czy w sytuacjach nagłych.

Trening twórczości
Zastój, stagnacja, brak pomysłów? Trening twórczości to sposób na odbicie się i rozwój. Warsztat pozwala znajdować ukryte w zespole zasoby i dzięki nim - wprowadzać innowacje, planować, realizować i nadzorować nowe działania. Trening twórczości, to coś więcej niż tylko klasyczna burza mózgów!

Trening komunikacji i trening asertywności
Warsztat obejmuje elementy treningu asertywności oraz określenie własnej odpowiedzialności wobec osób i zdarzeń w moim życiu. To także ćwiczenie umiejętności wyznaczania i pilnowania  granic, rozpoznawania własnych mocnych stron i ograniczeń a przede wszystkim dostrzegania i wyrażania  potrzeb własnych i osób wokół mnie.

Warsztat autoprezentacji
Aparycja, ubiór i wiedza to nie wszystko, czego potrzeba w skutecznej autoprezentacji. Choć nie zwracamy na to uwagi, to także relacja emocjonalna. Spojrzyj z boku na to w jaki sposób nawiązujesz relacje z klientem, czy komisją, oraz naucz się praktycznych umiejętności wspierających skuteczną autoprezentację. Od niej zależy sukces osobisty lub Twojej firmy.

Czego potrzebują klienci - umiejętności handlowe i negocjacyjne
Celem zajęć jest zdobycie wiedzy na temat czynników wpływających na sukces w sprzedaży, poznanie zaawansowanych technik sprzedaży, poznanie własnych zasobów i obszarów wymagających weryfikacji oraz wypracowanie własnego indywidualnego stylu pracy z klientem.

Spotkania przedmałżeńskie i warsztaty dla par
Zdrady, konflikty, małżeństwo z rozsądku, czy tzw. "brak dopasowania" są dziś najczęstszymi przyczynami rozwodów i rozpadów par. Nasi psychoterapeuci chętnie poprowadzą warsztaty lub szkolenia dla par, które zamierzają się pobrać, lub są po prostu zainteresowane rozwojem w sferze psychologicznej.